SEKSUALITĀTE UN APĢĒRBS. Jeb kā ģērbties, lai jūs vēlētos izģērbt

Uz jautājumu Kā jūs gribētu izskatīties? sievietes visas kā vienas atbild: “lai ir ērti.” Pēc nelielām pārdomām vēlas izskatīties arī stilīgi, cienījami, interesanti, oriģināli, “tā, lai viss būtu saskaņots”, dažreiz arī “skaisti”. Nākamais tiešais jautājums ir Kādēļ?. Standarta atbilžu saraksts nu vairs nav tik daudzveidīgs – “darbam, mājām, laika pavadīšanai ar bērniem, lai justos pārliecinātāka, jo mainījusies figūra utt.” Uz jautājumu Kura dēļ jūs ģērbjaties? ne visas atbild uzreiz. Pēc tam seko it kā “pareizā” atbilde – “priekš sevis, protams!”, kā arī kolēģu, priekšnieka, ģimenes dēļ...

Viss vairs nav tik vienkārši, kad sāk runāt par attiecībām ar pretējo dzimumu, vai nu tas būtu vīrs vai mīļotais (nav svarīgi, esošais vai topošais). Un pusei no sievietēm izrādās, ka skapī īpaši “VIŅAM” nekā nav. Un tas ir saprotams. Mēs – sievietes – vēlamies, lai mūs mīlētu tādas, kādas esam; lai mūs cienītu un novērtētu par cilvēcīgajām un dvēseliskajām īpašībām. Un augstpapēžu apaviem un kleitām tur nav nekādas daļas. Un tāpat mēs vēlamies patikt apkārtējiem cilvēkiem, un neapšaubāmi mums ir patīkami saņemt komplimentus no vīriešiem, īpaši no mums nozīmīgiem un tuviem, taču kāda iemesla dēļ neaizdomājamies, ka tas ir kaut kādā veidā saistīts ar to, cik daudz seksapīla mums piemīt.

Pašu terminu seksapīls tēls daudzas sievietes pārtulko nepareizi, acīmredzot asociējot to ar kaut ko vulgāru un nepieņemamu. Domājams, viņām šķiet, ka seksuāli ģērbties nozīmē atsegties kailai, izstādīt krūtis visu apskatei, izrādīt kājas, koši uzkrāsot lūpas, uzvesties kā koķetei vai pavedinātājai (daudzas gan tā arī uzvedas). Kādēļ laulātai pieaugušai sievietei, divu trīs bērnu mātei jāizskatās seksuāli? Kādēļ gudrai, izglītotai, neatkarīgai sievietei jānolaižas līdz dekoltē un špilkām?

Bet jūs pajautājat vīriešiem – vai viņi vēlētos, lai viņu mīļotās sievietes izskatās seksuāli? Nešauboties viņi visi kā viens atbild – “jā”. Nez kādēļ vīriešiem nav jautājumu par viņu draudzeņu ārējā izskata seksualitāti, taču sievietēm šajā sakarā ir tik daudz jautājumu un šaubu. “Vai vērts rādīt ceļgalus?”, “vai tas nebūs par daudz?”, “ko par mani padomās?”, “man nav ideāls augums”, “man jau sen vairs nav 25...” utt. Iemeslu, kādēļ neģērbties seksuāli, ir daudz.

Aplūkosim, ko īsti nozīmē izskatīties seksuāli pievilcīgai un kādēļ tas ir vajadzīgs. Pirmkārt, seksualitāte NAV noteiktas profesijas vai nodarbošanās pazīme. Tā ir veselīgas, spēcīgas personības īpašība. Tā ir norma, dzīvīguma dabiska izpausme.

Seksuālā enerģija atbild par panākumiem, sociālo virzību, materiālo labumu un daiļradi. Otrkārt, seksualitāte ir pievilcība. Un tas neattiecas tikai uz pretējo dzimumu. Tā ir konkurētspēja, valdzinājums un šarms. Figūra, ķermeņa uzbūve, sociālais statuss un vecums nespēlē nekādu lomu. Vari neatbilst ideālajiem fiziskajiem parametriem, taču būt ne mazāk pievilcīga, skaista un seksapīla. Vēsturē zināmi pietiekami daudz tādu piemēru. Turklāt āriene, kurai piemīt seksuālā pievilcība, palīdz pievilkt savā dzīvē partneri, justies mīlētai un iekārojamai. Protams, mēs to apjaušam, kad esam otrās pusītes meklējumos, intuitīvi sniedzoties pēc nedaudz drosmīgākiem un seksīgākiem tērpiem, kad mūs saista romantiskas attiecības. Šajā periodā mēs arī izskatāmies citādāk – acis mirdz, mainās gaita un ķermeņa plastika. Dabu neapmānīsi, hormoni paši saka priekšā, kā mums izskatīties blakus mīļotajam.

Taču, kad mērķis ir sasniegts, parādās pilnīgi cita veida rūpes, un seksualitāte kaut kur izzūd. Mēs par to vairs nedomājam, aizmirstam, nepiedēvājam tam lielu nozīmi. Mēs iemainām svārkus pret džinsiem, izvēlamies lielu džemperi kleitas vietā un velkam labāk botas, ne augstpapēžu apavus. Jūs teiksiet – tā taču ir ērtāk–, un jums ir absolūta taisnība! Ērti, bet ne seksuāli.

Ja skatās uz sievietes seksualitāti vīrieša acīm, tad iespējams likt vienlīdzības zīmi starp vārdiem seksualitāte un sievišķīgums. Katra sieviete ir citāda, un katram vīrietim patīk citādākas sievietes. Kādam vairāk patiks garas sievietes, citam – īsas, vienam patiks formīgākas sievietes, citiem – kārnākas. Citai ir lielākas krūtis, citai mazākas; blondīnes, brunetes vai rudmates – katrai ir savs trumpis. Tādēļ mēs nesniegsim standarta padomus, līdzīgi kā “staigājiet ar gariem, lokainiem matiem” vai “nopērciet push-up krūšturi”. Turklāt šajās lappusēs jūs neatradīsiet padomus, kā atrast savu sapņu vīrieti.

Sievietes dabā ir izskatīties sievišķīgi (lasīt – seksapīli), tā ir viņas būtība. Tas pat nav jāmācās,  vajag tam tikai ļaut izpausties. Tīksme un vājums, skaistums un jutekliskums ir iedzimtas sieviešu īpašības. Iespējams, jūs brīnāties, kāpēc jārunā par tik pašsaprotamām lietām. Taču tieši šīs vienkāršās patiesības arī ir sievietes seksualitātes pamatā, viņas uzvedībā un, protams, ģērbšanās manierē. Apģērbam piemīt brīnumaini maģisks efekts, kas darbojas ne vien uz apkārtējiem, bet tiešā veidā arī uz jūs paša, mudinot jums citādāk runāt, kustēties, pat domāt. Kā pa ķēdīti: apģērbs-frizūra-uzvedība-pašsajūta-atgriezeniskā saite. Gluži kā aktieriem – lai labāk iejustos lomā, nepieciešams pārģērbties tā varoņa kostīmā. Tieši šādā secībā: no sākuma jūs satriecoši apģērbjaties, pēc tam tieši tā arī jūtaties. Nevis otrādi.

Sievietes parasti svārstās starp diviem grāvjiem – vai nu neģērbjas sievišķīgi un viņu tēls neparāda neko, izņemot ikdienas pelēcību un sadzīves rūpes. Vai gluži pretēji, liek lietā “visu smago artilēriju”, spēji izrādot visu, ko vajag un ko ne, tādējādi demonstrējot ne tik daudz seksualitātes, cik izlaidību. Bet patiesība slēpjas kaut kur pa vidu.

Adekvāta seksualitāte īstajā vietā vienlaicīgi parāda jūsu šķīstību, vērtību, pašcieņu, arī kaisli, spēju būt pavedinošai, pievilcīgai.

Mēdz teikt, ka vīrieši ir vienkārši veidoti – ko redz, to arī pieņem par baltu patiesību. Ja esat ģērbusies ļoti vīrišķīgi – biksēs, džemperī, kājās botas, un nelietojat kosmētiku –, vīrietis redz jūs kā sev līdzīgu, tādējādi viņam nerodas vēlme jums izteikt komplimentu, padot roku, izrādīt uzmanību. Ja esat ģērbusies bezformīgā maisā, tad viņš arī redz nenosakāma dzimuma bezformīgu tēlu. Ir absolūti precīzas zīmes un iezīmes vīriešu zemapziņā, kas ieliktas jau no pirmsākumiem, kas pierāda, ka katram indivīdam ir paredzēts pretējais dzimums. Jūs varat turēties pretī līdzīgiem dzimumu stereotipiem, cik vēlaties, bet taisnība slēpjas tajā, ka tie [stereotipi] darbojas. Tas ir līdz smieklīgumam vienkārši. Neticiet ne vārdam, veiciet savu personīgo eksperimentu, izmantojiet šīs zīmes, varbūt jums pat tas ies pie sirds, un spēsiet gūt prieku no šīs spēles un justies nedaudz labāk.

Viena no sievietes dabas galējībām ir vājums un maigums. Sievietei ir paredzēts būt fiziski vājākai par vīrieti. Taču mēs pārņemam vīriešu funkcijas, risinām atbildīgus jautājumus, parādām spēku un intelektu. Mums tas patīk. Un viss jau būtu kārtībā, ja vien mēs neaizmirstu, ka vīrietis gaida no mums glāstus un maigumu. Viņš sapņo veikt varoņdarbus jūsu dēļ, vēlas aizsargāt jūs, nēsāt uz rokām un dzirdēt pateicības vārdus (un tā jau ir vīriešu daba).

Izskatīties (ievērojat, nevis būt, bez izskatīties!) vājai ir ļoti viegli, taču tas pa spēkam ir tikai gudrai sievietei. Jums palīgā nāks viegli, gaisīgi audumi. Ja tā nav kleita, tad vismaz šallīte. Smalki papēži – tajos jūs nejūtaties tik stabili, un jūs vajag pieturēt. Mazas (mazas!) somiņas šaurās, garās siksniņās, kā arī smalkas rokassprādzes un piekariņi. Gaišas pasteļkrāsas apģērbs un grims arī dod vājuma, ne spēka sajūtu. Maigs materiāls, krītošs zīds, maigs spīdums audumā un uz lūpām. Maiguma ziņā rozā krāsu nevar pārspēt, ja nu vienīgi bēša vai vaniļas krāsa. Jūs būsiet pārsteigtas, cik ātri vīrieši vēlēsies jums izpatikt, un intuitīvi sāks izrādīt vairāk rūpju, kad būsiet ģērbusies maigi rozā krāsā!

Neaizmirstiet iezīmēt sava ķermeņa līnijas. Nejaukt ar “iespīlēties kā garā zeķē”! Apliecinājums, ka esat sieviete, parādās kaut vai nedaudz savā siluetā akcentējot vidukli. Jūs domājat, ka jums nav vidukļa? Tad iedomājaties, kur tam hipotētiski vajadzētu atrasties, – jau tad tiek nedaudz iezīmēts siluets. Īsāk sakot, nav obligāti vajadzīgs akcentēt vidukli, ja jūs, piemēram, esat nolēmusi vērst uzmanību uz pleciem vai gurniem. Neviens nav teicis, ka savu figūru ir jāparāda uzreiz, visu atklājot un zaudējot noslēpumainību. Nekādā gadījumā! Noslēpumainība ir mūsu ierocis.

Turklāt vīrietis sapņo par kaislīgu seksu. Nedaudz kurtizānes, nedaudz geišas, nedaudz Šeherezades, kas zina, kādas vēl seksuālās fantāzijas atrodas viņa galvā? Bet tā vietā daļēji viņš redz: “#esmutačumamma” vai “#esmudarbā” vai “#nepriekštevis”. Mēs aizmirstam, ka mums ir jāiedvesmo savs vīrietis varoņdarbiem, tai skaitā arī seksuāliem. Nebaidieties būt kārdinoša. Pavisam nedaudz provokācijas nevienam nav kaitējis. Tikai nevajag pāršaut pār strīpu. Izveidojiet intrigu tā, lai jūsu seksualitāte nebūtu acīmredzama. Vilinoši un arī valdzinoši izskatīsies apģērba izgriezums un caurspīdīgi elementi vai mežģīnes. Tas sajauks prātus viņiem vēl vairāk nekā atklāts ķermenis, atstājot vietu iedomām un sapņiem. Gari svārki ar izgriezumu ir seksuālāki nekā mini svārki. Izgriezums piedurknēs, krūšu zonā vai uz muguras – ķermenis it kā ir piesegts, bet ir sajūta, ka parādi ko intīmu. Puscaurspīdīgi vai mežģīņu iestarpinājumi pleca līnījā, vēdera līmenī aptuveni līdz ceļiem un apakšstilbiem. Jūs nekad nekļūdīsieties, ja nopirksiet sev melnu, pieguļošu kleitu vai zīmuļsvārkus ar mežģīņu oderi miesas krāsā. Kopā ar augstpapēžu laiviņām, pat uz neliela papēža, tas izskatās sievišķīgi, erotiski un eleganti vienlaicīgi.

Jūs maldāties, ja domājat, ka jums nav kur uzvilkt sarkanu kleitu ar smalkām lencītēm. Runājot par kleitas piegriezumu un garumu – jebkura, kas atbilst jūsu figūrai, vecumam un statusam. Ja esat pārliecināta, ka sarkanā krāsa nav paredzēta jums, “pārāk vienkārša” vai “pārāk grezna”, “pievērš par daudz uzmanības” utt., tad noteikti tādu nopērciet, ja ne kā zāles, tad kā vitamīnus. Nemeklējiet īpašu notikumu, lai šo kleitu uzvilktu, tā var būt arī ģimenes pastaiga vai tikšanās draugu kompānijā. Lai nejustos pārāk atkailināta vai pārlieku grezni, pa virsu kleitai uzvelciet plānu trikotāžas jaciņu, ādas jaku vai garu žaketes veida mēteli.

Vai jūsu apakšveļas atvilktnē ir paredzēta vieta erotiskajai veļai? Turklāt erotiskā veļa ir viena no seksuālajiem fetišiem, sākot ar korsetēm, augstpapēžu apaviem un botfortiem. Tam jābūt pirmajam pirkumam, ar kuru pierādīsiet, ka vēlaties pamodināt sevī uguni, dzīves enerģiju, ka vēlaties pārmaiņas un jaunas vēsmas. Pat ja zem apģērba to neviens neredzēs, vienalga, noskaņojiet sevi, sajūtieties kā pati seksuālākā un iekārojamākā sieviete pasaulē, un redzēsiet, cik daudz pozitīvu notikumu ienāks jūs dzīvē.

Turklāt apakšveļa var papildināt apģērbu. Tā saucamais veļas stils, kurā kleita ir līdzīga kombinācijai – tops uz krūštura, šorti uz apakšbiksēm un kostīms uz apakšsvārkiem. Pasteļtoņi, puscaurspīdīgi satīna audumi, mežģīnes apdare – tas tiek uzskatīts par ko ļoti intīmu, juteklīgu un nedaudz provakatīvu. Galvenais ir nesajaukt, kas tiešām ir apakšveļa un kas ir apģērbs, kas piesedz apakšveļu. Šajā stilā pats galvenais ir daudzslāņainība. Vairāki slāņi dažādos garumos aizplīvuro kādu atsegtāku vietu un atspēko mērķi, lai nepieļautu iespēju izskatīties vulgāri. Dažkārt veļas stilam pietiek ar vienu elementu (piemēram, topu), lai tēlā parādītos valdzinoša nots.

Lieki teikt, ka sieviete izskatās daudz sievišķīgāk kleitā un svārkos, nevis biksēs. Bet šeit ir izņēmums – divi bikšu varianti, kas pilnībā var cīnīties par tiesībām saukt sevi par seksuālāko apģērba gabalu garderobē. Pirmkārt, džinsa bikses. Ar nosacījumu, ka tās jums ideāli pieguļ, izceļ gurnus un ir elestīgas sēžas vietā. Tie varētu būt pieguļoši skinny džinsi (tādā gadījumā, ja jums ir slaidas kājas un nav vairāk par 30 gadiem), boyfriend džinsi vai klasiskie. Pie tādiem džinsiem ideāli piestāvēs balts krekls ar it kā vīrišķīgu plecu piegriezumu, nedaudz brīvs plecos un viduklī ar atpogātām pogām (var atpogāt vienu lieku podziņu uz leju) un nekārtīgi uzlocītām piedurknēm. Efekts būs panākts, ja uzvilksiet vēl augstpapēžu apavus.

Otrs elemets, kas aizņemts no vīriešu garderobes, ir melns smokings. Erotiska rakstura fenomens, kas saistīts ar senatnīgu interesi cilvēkos ar pārģērbšanos un lomu maiņu: vīrišķais-sievišķais. Tādēļ dažkārt sieviete “vīrišķīgā” tipa baltā kreklā, uzvalkā vai vīriešu cepurē izskatās ne mazāk vilinoši kā kleitā ar izteiktu dekoltē. Svarīgs ir pareizais konteksts. Smokings lieliski piestāv tādiem svinīgiem notikumiem kā jubilejas, prezentācijas, teātra pirmizrādes, korporatīvie pasākumi. Šādu klasisku bikškostīmu nav obligāti jāvelk kopā ar kreklu un kaklasaiti vai tauriņu, kā tas ir vīriešu tradicionālā variantā. Drosmīgāk un erotiskāk bikškostīms izskatīsies ar mežģīnu blūzi vai uzvilkts uz kaila ķermeņa, nedaudz atsedzot krūštura maliņu. Tēlu nobeigt ar sarkanu lūpu krāsu, gludu frizūru un apaviem uz augsta papēža. Gadījumā, ja principiāli nevalkājat augstpapēžu apavus, tad šādam tēlam piestāvēs arī vīrišķīga tipa lakādas apavi.

Dažkārt nav svarīgi, kas tieši jums ir mugurā, bet kā jūs spējat to pasniegt. Piemēram, jūsu plānajam brīvajam džemperim apkārt viduklim var aplikt šauru jostiņu, un tad džemeperis brīvi kritīs nost no pleca, atsedzot atslēgas kaulu, kas izskatīsies ļoti valdzinoši. Kombinējiet to ar brīvi krītošiem gariem svārkiem, kas ieskauj gurnus, vai lieliskiem džinsiem un sievišķīgām laiviņām. Ja jums patīk žaketes, tad valkājat tās neaizpogātas, atspraudiet vai atrotiet piedurknes, pamēģiniet zem žaketes vilkt nevis kreklu, bet satīna topu ar mežģīnēm. Iegādājaties apavu pāri ar šaurām siksniņām vai atvērtu purngalu, uztaisiet pedikīru un parādiet savus kāju pirkstus, šādi apavi jūs nepievils. Nagliņu veida papēži ir vēl viens fetišs, velciet tos tādās reizēs, kā piemēram, ejot uz restorānu, teātri vai kāzām. Pat ar džinsiem un maiciņu vai taisna piegriezuma kleitu šie apavi izskatīties lieliski un pārdomāti.

Neaizmirstiet, ja jums ir atkailināti pleci, tad kājām jābūt piesegtām; pat ja jums ir slaidas kājas – parādiet tās, taču tad ļaunprātīgi neizmantojiet dekoltē zonu. Ja esat pilnīgu krūšu īpašniece, tad pārlieku neatsedziet un neizrādiet tās, tāpat visiem viss ir redzams. Ja jums ir šmaugs viduklis (neatkarīgi no apģērba izmēra) – akcentējot to ar silueta vai jostas palīdzību. Jāatceras, ka arī erogēnajām zonām noteikti ir jāpievērš uzmanība, taču ne visām vienlaicīgi. Kakls, ausis, dekoltē, pleci, plaukstas, potītes – šīs vietas var izcelt un atkailināt jebkurā vecumā. Arī katram vecumam ir savi noteikumi. Līdz 30 gadu vecumam varat droši atsegt ceļus, izcelt augšstilbus, dibenu un cirkšņus, pievēršot uzmanību ķermeņa apakšējai daļai. Vecumā no 35–45 gadiem piemērotāk ir akcentēt vidukli, krūtis un gurnus. Pēc 45 gadu vecuma erogēnās zonas atrodas augstāk – dekoltē zona, pleci, kakls, seja, acis, tāpat var izcelt skaistus apakšstilbus un pēdas, bet cirkšņa zonu nepieciešams piesegt. Pēc 60 gadu sliekšņa par erogēnajām zonām kļūst seja, labi kopti mati un rokas, bet galvenais – intelekts, neatvairāms smaids, mirdzums acīs un šarms.

Nenēsājiet apģērbu, kas jums ir par lielu vai jau par mazu un neatbilst jūsu vecumam. Velciet seksuālu apģērbu pa mājām (ar mežģīnēm vai leoparda rakstu), neaizturiet sevi, atļaujiet sev to, ko neatļautos vilkt uz ielas vai darbā. Pārvērtiet sievišķīgu prieku par kultu, rūpes par ārējo izskatu izveidojiet par likumu, lutiniet sevi un atļaujaties mazas muļķības – tas ļoti izdaiļo gudras sievietes!

Ne mazāku lomu sievietes pievilcībā un seksualitātē spēlē mati un grims. Skaisti, labi kopti jebkura garuma mati ir panākumu ķīla. Vieglas, dabiskas lokas un maigas līnijas izskatās daudz sievišķīgāk, taču arī īss griezums ar redzamām ausīm un “pliku” kaklu izskatās ne mazāk seksuāli. Grima trūkums, tāpat kā pārspīlējot ar kosmētiku, ir divas kļūdas, ko pieļauj daudz sieviešu. Izceliet acis, uz lūpām uzlieciet spīdumu, lai tās izskatītos valdzinoši. Un vēl viena nianse – labāk staigāt ar “savām” lūpām, nekā “svešām”, kopējot tās no kāda sekssimbola, ja vien nevēlaties izskatīties muļķīgi un vulgāri.

Protams, mēs, sievietes, ģerbjamies ne tikai vīriešu dēļ un nevēlamies izpatikt tikai viņiem. Mēs to darām sevis dēļ, savas pašcieņas un pašvērtējuma pacelšanas dēļ.

Pamēģiniet saģērbties pietiekami seksapīli un sievišķīgi tikai un vienīgi jūsu pašas dēļ, kad jākārto ikdienišķas lietas vai vienkārši dodoties pastaigā. Izjūtiet savu gaumi un noskaņojumu, iespējams pat uzbudinājumu, ieklausieties savās ķermeņa sajūtās, izprotiet savu gaitu, smaidu, žestus. Seksualitāte nerodas kaut kur no ārpuses, un tā nav atkarīga no dzīves apstākļiem. Tā ir pastāvīgā vērtība, kas vienmēr atrodas iekšienē katrā sievietē. Sajūtiet to, pamodiniet to kā guļošo princesi, dzīvojiet kopā ar viņu, un tad vairs nebūs tik svarīgi, kas jums ir mugurā. Jūs baudīsiet dzīvi, skaistumu, savu sievišķīgo neatkarību no tā, cik jums ir gadu, cik kilogramu vai bērnu, ir jums mīļotais vai nav, kas ir palicis pagātnē un kas jūs sagaida rīt. Netērējiet lieki laiku, dzīvojiet un esiet seksapīlas jau tagad!

Apskati arī šos:

Kontakti

“Style Academy Create in Riga”